Broj poruka : 1413
Datum upisa : 2013-08-06
Lokacija : Sarajevo

Reprezentacija BiH - Fudbal Empty
PostSubject: Reprezentacija BiH - Fudbal   Reprezentacija BiH - Fudbal EmptyWed Sep 18, 2013 6:39 pm

U toku su kvalifikacije za SP u Brazilu i reprezentacija Bosne je na nadomak direktniog plasmana.Nakon 2 neuspjela baraža za europsko i svjetsko prvenstvo reprezentacija Bosne nikad nije bila bliže nastupu na največoj svejtskoj smotri.Od reprezentacija sa balkana već tri su otpale Srbija,Makedonija i Slovenija , jedna se bori za ulazak u baraž Crna Gora , a Hrvatska je već obezbjedila baraž koja je završila druga ispod Belgije.Iako je mišljenje da je Bosna dobila lahku grupu tj. izbjegla velike sile kao što su Francuska,Holdandija,Španija,Engleska itd. mi smo dobili Grčku i Slovačku.Istina je da Grčka nije na nivou kao prije 9 godina kad je osvojila i zapanjila čitavu Europu osvajanjem Evropskog prvenstva ,ali ona za odbaciti , jer nisu slučajno u 1. jakosnoj grupi.Slovačka se na početku kvalifikacija smatrala kao jedan od dva tima koji će se boriti za baraž, naravno uz Bosnu.Ni Slovačku nije za odbaciti , predvođene mladim i perspektivnim Hamšikom koji sa Vajsom i Škrtelom prave jednu mladu i perspektivnu ekipu.Pored ove tri selekcije tu su i Litvanija , Latvija i Lihtenštajn , koji su i prije početka kvalifikacija bili otpisani.Reprezentacija BiH je počela silovito na početku dobivši Lihtenštajn sa 8:1 na gostujučem terenu i Latviju 4:1 na domaćem.Onda na red je došla i Grčka.Nakon 90 minuta rezultat je bio 0:0 uz nekoliko odličnih prilika Grka koji su pogodili stativu u duelu 2v1.Svi u BiH su odahnuli i jedva očekivali revanš u martu.Na red je došla Litvanija koja je na Bilinom polju primila 3 gola , zabivši 1.I napokon , na megdan je došla i Grčka ,uz velike nade dobijanja makar i 1. boda.Prvih 45 minuta Bosna je pokazala da je među top 10 selekcija u Europi , poveli smo 2:0 pogodcima Džeke i Ibiševića.Drugo poluvrijeme je bila formalnost gdje smo krenuli opušteno i završilo je na kraju 3:1 za BiH.BiH je bila ubjedljiva na vrhu sa 13 bodova i čekao se susret sa Latvijom na njihovom terenu.Utakmica je završena 5:0 u korist Bosne.Usljedio je dvomeč sa Slovačkom,koji je trebao odlučiti stanje u grupi, ako Bosna osvoji 3 boda iz dvomeča praktički je osigurala plasman i išlo joj je na ruku jer su igrali prvu utakmicu na domačem terenu.Svi u BiH su očekivali pobjedu od 2-3 gola razlike i digla se velika euforija.Utakmica se završila 1:0 u korist Slovačke koja je na krilima Vajsa,Hamšika i Škrtela lahko dominirala terenom.Susret u Slovačkoj je počeo jednakom igrom na obje strane i baš pri kraju prvog poluvremena kad se očekivalo da če se otići na odmor sa 0:0 Slovaci dolaze u prednost u 43. minuti.Na stadionu u Žilini bilo je oko 7-8k navijača BiHkoji su bodrili svoju reprezentaciju čitabih 90 minutaUsljedilo je i drugo poluvrijeme , polevški ako i durgi pomalo dosadno , ali sve se to mjenja u 70. minuti kada iz kornera na odbijenu loptu novopečeni reprezentativac Bičakčić zabija gol.Slavlje navijača na tribinama je explodiralo.Već veteran , Misimović izlazi iz igre i ulazi mladić koji je prije godinu dana bio u žiži javnosti zbog odlučivanja da igra za Reprezentaciju Švicarske.Iako je odigrao jednu prijateljsku utakmicu za njih , ipak se odlučio za BiH.76 je minuta i mladi Hajrović ulazi u igru.Nakon 2 minute igre na obični pas koji mu šalje Ibišević prima loptu i sa 25 metara šutira na gol i postiže senzacionalan gol.Stadionom se vihorila pjesa Bosna je šampion i Bosnom behar probeharao.I sa 2 kola do kraja kvalifikacija , stanje u grupi je većinom jasno , BiH sa 16 bodova , Grčka sa 16, Slovačka sa 13.BiH igra sa Lihtenštajnom i Litvanijom do kraja i tu su sigurne pobjede , a prvi su na tabeli zahvaljujući boljoj gol razlici.

I ovim putem se nadam da Hrvatska i CG proći na SP :D
Back to top Go down
smajo
smajo

PostSubject: Re: Reprezentacija BiH - Fudbal   Reprezentacija BiH - Fudbal EmptyWed Oct 16, 2013 10:54 am

ALE ALE ALE ALE Bosna je u Brazilu !!!!!!Nažalost CG nije prošla a Cro je otišla u baraž gdje im želim da što lakše prođu.
Baloteli :)

Baloteli :)

Broj poruka : 28
Datum upisa : 2013-08-19
Godina : 23
Lokacija : Trebinje

PostSubject: Re: Reprezentacija BiH - Fudbal   Reprezentacija BiH - Fudbal EmptyWed Oct 16, 2013 2:33 pm

Sta je sa Srbijom ?
smajo
smajo

PostSubject: Re: Reprezentacija BiH - Fudbal   Reprezentacija BiH - Fudbal EmptyThu Oct 17, 2013 8:56 am

Baloteli wrote:
Nije prošla grupnu fazu
Baloteli :)

Baloteli :)

Godina : 23

PostSubject: Re: Reprezentacija BiH - Fudbal   Reprezentacija BiH - Fudbal EmptyThu Oct 17, 2013 1:05 pm

Godina : 23

PostSubject: Re: Reprezentacija BiH - Fudbal   Reprezentacija BiH - Fudbal EmptyFri Oct 18, 2013 12:11 pm

Ok :D
Kahn
Kahn

Godina : 25

PostSubject: Re: Reprezentacija BiH - Fudbal   Reprezentacija BiH - Fudbal EmptyMon Dec 02, 2013 4:22 pm

Eto sad nezz jeli istina ali na nekim portalima psie da smo odbili igrat sa Katalonijom pa je neko to vidio na nekom pouzdanom portalu nek javi jer ja nez da katalonija moze igrat ove utakmice :o
smajo
smajo

The Thief wrote:
istina je , odbili smo zato što nisu član FIFA-e i UEFA-e , a inače Katalonija ima registeovan fidbalski savez od 1900 pa igra prijateljske većinom protiv klubova a i nekad sa reprezentacijama.
Kahn
Kahn

Godina : 25

PostSubject: Re: Reprezentacija BiH - Fudbal   Reprezentacija BiH - Fudbal EmptyWed Dec 04, 2013 5:31 pm

Sad me strah da nas ne ubace u 2 sesir :(
Kahn
Kahn

Godina : 25

PostSubject: Re: Reprezentacija BiH - Fudbal   Reprezentacija BiH - Fudbal EmptyThu Dec 05, 2013 11:15 pm

Joj da nas hoce Švicarska zapast
maksili
maksili

Broj poruka : 513

PostSubject: Re: Reprezentacija BiH - Fudbal   Reprezentacija BiH - Fudbal EmptyFri Dec 06, 2013 6:22 pm

Lokacija : Boli vas kurac

Bod sa Argentinom,pobjeda nad Iranom i Nigerijom i da Argentina pobjedi i Iran i Nigeriju i eto :D
Kahn
Kahn

Godina : 25

Teško ćemo izvuć bod s Argentinom ali nije nemoguce :D a sto se tice ostalih utakmica ocekujem pobjede
Kahn
Kahn

Godina : 25

PostSubject: Re: Reprezentacija BiH - Fudbal   Reprezentacija BiH - Fudbal EmptySun Dec 08, 2013 1:48 pm